Stoixima Live

Σάββατο 9 Αυγούστου 2014

Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (9-8-2014)

pas
Θετικά ήταν τα αποκαλυπτήρια του Παναιτωλικού μπροστά στο κοινό του στον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννενα που έληξε πριν από λίγο .
Απολαυστικός ο Παναιτωλικός έδειξε έτοιμος για την πρεμιέρα. (σε λίγο φωτό απο τον αγώνα)
Παρά την υψηλή θερμοκρασία που υπήρχε στο γήπεδο της..
πόλης η απόδοση της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο ήταν εντυπωσιακή και έδειξε ότι μπορεί φέτος να βάλει τον πήχη πιο ψηλά. Δεν ήταν μόνο τα 3 γκολ που σημείωσε αλλά η γενικότερη λειτουργία της ομάδας που έπεισε ότι κάτι καλύτερο θα ονειρευτούν οι φίλοι της ομάδας. Με κορυφαίους τους Κάππελ, Μαρτίνες Βιγιαφάανες και τον Άλβες που έδειξε πολύ καλή σχέση με τα δίχτυα  οι Αγρινιώτες κυριάρχησαν και δίκαια πήραν το χειροκρότημα των φιλών τους που βρέθηκαν στο γήπεδο.
Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι προβλημάτισαν και δεν
απείλησαν σε καμία περίπτωση την εστία του Ράφαελ.

Στην επανάληψη ο ρυθμος του αγώνα έπεσε, εξαιτίας των πολλών αλλαγών που έγιναν αλλά και της κούρασης των παιχτών από την προετοιμασία. Οι φάσεις ήταν ελάχιστες ανάμεσα στις δυο εστίες.
3000 περίπου ήταν οι φίλαθλοι που …άφησαν της κοντινές παραλίες για να βρεθούν κοντά στη αγαπημένη τους ομάδα.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Στυλιαράς και βοηθοί του οι Κωσταράς και Ζυγούρης
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος)
Ράφαελ, Κουτρομάνος, Κέβιν, Κούσας, Μαλεζάς, Γοδόι, Παπουτσογιαννόπουλος, Βιγιαφάνες, Μαρτίνες, Κάπελ, Άλβες
Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Στεφανάκος, Χαντάκιας, Καλογέρης, Μύγας Μήλιος, , Κολοκοτρωνης, Ενζτεγκέλε, Ζαρκάδας, Κωνσταντινόπουλος
Πας Γιάννινα(Γιάννης Πετράκης)
Βελλίδης, Ντάσιος, Τζημοπουλος, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Τσάβες, Λίλα, Τσουκαλάς, Κρητικός, Στρούνα, Ίλιτς
.Στο β΄ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Σωτηρίου , Μπέριος, Σκόνδρας, Γιάκος, Ακόστα, Ιωάννου, Χαρίσης, Ηλιάδης, Σαπαλίδης, Καμπέρης
Το φιλμ του αγώνα
Ά ημίχρονο
7΄ Μετά απο κάθετη μπαλιά του Μαρτίνες ο Άλβες στην κίνηση σουτάρει άουτ
9΄Μπαλιά του Γοδόι γίνεται κάτοχος ο Άλβες που με διπλή προσπάθεια προσπαθεί να νικήσει τον Βελλίδη, αλλά ο τερματοφύλακας του Πας διώχνει σε κόρνερ
20΄ΓΚΟΛ 1-0 Σέντρα του Κέβιν από τα αριστερά ο Άλβες με κοντινό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
21΄ Σέντρα του Βιγιαφάνες ο Άλβες και πάλι γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά το πλασέ που κάνει φεύγει άουτ
26΄Σουτ του Βιγιαφάνες από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Βελλίδη
27΄Σέντρα –σουτ του Βιγιαφάνες άουτ
34΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Μαρτίνες ο Άλβες από το σημείο του πέναλτι σουτάρει άστοχα….
37΄ ΓΚΟΛ 2-0 Ο Κάμπελ από τα αριστερά περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του δίνει έτοιμο γκολ στον Μαρτίνες …..που με κοντινό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
44΄ΓΚΟΛ 3-0 Ο Κάπελ από αριστερά κάνει την σέντρα και ο Άλβες από κοντά με το στήθος τριπλασιάζει τα γκολ μέσα σε αποθέωση!!!!!
45΄ Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Παπουτσογιαννόπουλο η μπάλα άουτ
Β ημίχρονο
65΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Τσαβες ο Στεφανάκος διώχνει σε κόρνερ
68΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γοδόι η μπάλα άουτ
84΄ΓΚΟΛ 3-1 Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσάβες, η μπάλα αλλάζει πορεία και κατευθύνεται στα δίχτυα του Στεφανάκου
90΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μήλιου εύκολα ο Σωτηρίου μπλοκάρει την μπάλα
Γ.Μ -

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Την ευθύνη για το περιεχόμενο των σχολίων φέρει μόνο ο συγγραφέας τους και όχι οι διαχειριστές του epimenoumepanaitolika@gmail.com . Η τελική δημοσίευση επώνυμων ή ανώνυμων σχολίων γίνεται μετά την έγκρισή μας στα πλαίσια του νόμου περί τύπου. Σας ευχαριστούμε.